דיני מיסים

דיני מיסים

למחלקת המסים במשרד מיתר ניסיון והתמחות במגוון רחב של סוגיות מס במישור הישראלי ובמישור הבינלאומי.

המחלקה נחשבת לאחת המחלקות האיכותיות, המובילות והמקיפות בישראל.

המחלקה מציעה ללקוחות המשרד, חברות ויחידים תושבי ישראל ותושבי חוץ, פתרונות מס בהתאם לתכנון העסקי והאסטרטגי, תוך מתן פתרונות יצירתיים ופורצי דרך.

פתרונות אלה משקללים את היבטי המס של מדינות המקור בשילוב עם היבטי המס בישראל עם המטרות העסקיות של הלקוח. מחלקת המסים של המשרד מלווה עסקאות מהגדולות במשק הישראלי ומחוצה לו, בעיצוב וניהול מבנים רב לאומיים של עסקים גלובליים וביישום וניהול תהליכים מורכבים של ארגון מחדש של מבנה ההחזקות ומימון הקבוצה.

מחלקת המסים מספקת מגוון שירותים משפטיים ללקוחות המשרד – החל בשלב התכנון, היעוץ השוטף והליווי מול רשויות המס לצורך קבלת אישורים מקדמיים, וכלה במקרה של מחלוקות, לרבות טיפול בתיקי ליטיגציה בכל תחומי המיסוי הנוגעים לפעילויות בישראל.

למחלקת המסים במיתר בהובלת עו”ד אלדר בן רובי (רו”ח) והשותפים עו”ד מאיר אקוניסעו”ד שאול גרוסמן, עו”ד קרן שטרית (רו”ח)ד”ר מיכאל בריקרעו”ד נטלי אנור המר ועו”ד עמרי דוידוב (רו”ח), מוניטין רב וידע נרחב בתחום. השותפים העוסקים בתחום המסים במשרד משתתפים בוועדות ציבוריות בנושאי מיסוי, בהרצאות באוניברסיטאות ובפורומים מקצועיים שונים, בפרסומים מקצועיים והם מוכרים על ידי מדריכי דירוג בינלאומיים ומקומיים כמובילים בתחום. מחלקת המסים עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם שאר מחלקות המשרד כדי להבטיח כיסוי היבטי המס בכל תחום פעילות, וכיסוי מכלול ההיבטים המשפטיים בכל מבנה מיסוי.

בין השירותים שמעניק המשרד בתחום המיסוי ניתן למנות:

 • יעוץ מס בעסקאות ישראליות ובינלאומיות, לרבות מיזוגים, רכישות, הנפקות בארץ ובחו”ל, שינויי מבנה, השקעות ועסקאות מימון.
 • תכנוני מס ישראלי ובינלאומי לחברות וליחידים, לרבות תכנון מס שוטף לחברות לגבי פעילותן המקומית והבינלאומית, טיפול בנאמנויות וליווי הליכים של גילוי מרצון.
 • הקמה וליווי של קרנות השקעה שונות: קרנות הון-סיכון, קרנות פרייבט-אקויטי, קרנות גידור ועוד.
 • יעוץ מס בעסקאות מקרקעין מורכבות, לרבות מיסוי קבוצות רכישה, מיסוי איגודי מקרקעין ומיסוי פרויקטים של פינוי-בינוי.
 • ליטיגציה בתחום המס.
 • יעוץ בתחום תגמול עובדים ובכירים.
 • טיפול בסוגיות מע”מ שונות.
 • טיפול וליווי יזמים וחברות הפועלים בתחום האנרגיה.

מיסוי – עסקאות בינלאומיות
מחלקת המסים במשרד מעניקה ליווי משפטי צמוד בתהליכי תכנון מס וביצוע עסקאות בינלאומיות, ובמיוחד הסכמי מיזוג ורכישה של חברות מקומיות על ידי גופים בינלאומיים פיננסיים או אסטרטגיים. כמו כן, המחלקה מלווה ומייעצת בעסקאות, ביניהן הסכמי רישוי והפצה, הסכמי שיווק, מחקר ופיתוח, הסכמי ייצור, מיזמים משותפים ומיקור חוץ. בעסקאות מסוג זה, מחלקת המסים מתמחה בכל הקשור למבנה ההתקשרות, גיבוש מערכת הסכמית מתאימה, ניכוי מס במקור, מחירי העברה, מע”מ, ניצול זיכוי מס זר, מכס ועוד.

מיסוי – Private Equity, הון סיכון וקרנות גידור
מחלקת המסים במשרד מיתר היא בעלת ניסיון ייחודי בולט בתחום ההון הפרטי, בו מבנה המס בשלבי ההתהוות וההשקעה הוא מרכיב קריטי להצלחה. מחלקת המסים מייעצת לקרנות השקעה פרטיות בכל היבטי המשפט הנוגעים למיסוי קרנות הון ופעילותן המסחרית, בשיתוף עם מחלקות אחרות במשרד ומשרדי עורכי דין בינלאומיים נוספים בארץ ובעולם.

בין תחומי פעילות המשרד בתחום ה- Private Equity וקרנות גידור:

 • הקמת קרנות השקעה מסוגים שונים בהתאם למטרות הגופים המממנים, המנהלים והמשקיעים בקרן (בהם אנשים פרטיים, משקיעים מוסדיים, חברות ישראליות ואמריקאיות וגופים הפטורים ממס).
 • הקמת מסגרות השקעה ייחודיות תוך התייחסות לצרכים הייחודיים של המשקיעים.
 • יעוץ מס למשקיעים בקרנות גידור ו-Private Equity ויעוץ בבחירת מבנה ההשקעה המתאים.
 • טיפול בקבלת אישורים מקדמיים מול רשות המסים.
 • גיבוש הסדרים בין קבוצות המנהלים בקרנות השקעה פרטיות.

מיסוי – שוקי הון
על מנת לסייע לחברות ציבוריות ופרטיות המתעניינות בכניסה לשוק ההון, מחלקת המסים של המשרד משתפת פעולה דרך קבע עם מחלקת שוק ההון במשרד, בכל היבט הקשור לתהליך גיבוש והוצאה לפועל של הנפקות וביצוע ההתאמות הנדרשות להן.

שירותינו בתחום זה כוללים:

 • סיוע בהכנה ועריכה של דו”חות מס, יעוץ בנושאי גורמי סיכון והיבטי מס נוספים בתשקיפים ודו”חות.
 • אופטימיזציה וארגון מחדש של החברה טרום הנפקה, כולל הליך של תאגוד מחדש לפני ההנפקה, במידת הצורך.
 • תכנון והבניית הנפקה של איגרות חוב לצורך מיסוי אופטימלי ושיקולי ניכוי מס במקור.
 • יעוץ לחברות ציבוריות בכל היבטי המס הנוגעים לחלוקת דיבידנד לבעלי המניות.
 • יעוץ לחברות ציבוריות ולבעלי מניות בחברות בנושאי מס על רווחי הון.
 • יעוץ מס בהנפקות ניירות ערך מגובי נכסים, בעסקאות הכוללות יצירת ישות למטרה מיוחדת.

מיסוי – נדל”ן
המחלקה מייעצת בקביעות ללקוחות המשרד בכל הנוגע להיבטי המס בעסקאות נדל”ן בארץ ובחו”ל. בין לקוחות המשרד נכללים יזמים אמריקאים ורב-לאומיים הפועלים בשוק הנדל”ן הישראלי, ויזמים ומשקיעים מישראל (פרטיים ומוסדיים כאחד), הפועלים בשוקי הנדל”ן במדינות זרות. יעוץ המס שמעניקה מחלקת המסים במשרד נפרש על פני מגוון רחב של עסקאות נדל”ן למסחר או למגורים, וכולל הליכים כמו רכישה, פיתוח, בנייה והתאמות.

מיסוי – ייצוג בבתי משפט
למשרד ניסיון עשיר בתחום ליטיגציית המס, החל מייצוג בסכסוכים עם רשות המסים וכלה בליטיגציה תקדימית.
המחלקה מייצגת לקוחות פרטיים בנושאי רווחי הון ומס הכנסה, תאגידים רב-לאומיים המתמודדים עם בעיות במחירי העברה, חברות מקומיות המצויות במחלוקות בנושאי ניכוי מס במקור ורבים נוספים. בזכות ידע ובקיאות מעמיקים בנושאים אלה, שנרכשו במהלך שנות עבודה רבות, כל אחד ואחד מלקוחות המשרד מקבל ייצוג ושירות משפטי ברמה הגבוהה בישראל.
מחלקת המסים של המשרד מייצגת לקוחות שונים בהליכי ביקורת, ובכל מקרה של מחלוקת עם רשות המסים. במקרים מסוג זה, הייצוג המשפטי שלנו כולל ניהול משא ומתן בהסדרים עם הרשות והגנה מלאה על האינטרסים של לקוחותינו בפני בית המשפט וערכאות נוספות.

מיסוי – תגמול עובדים ובכירים
מחלקת המסים במשרד היא בעלת ידע נרחב וניסיון רב בתחום תגמול עובדים ובכירים, לרבות עריכת תוכניות אופציות, ליווי חברות בקבלת החלטות בתחום תגמול בכירים, טיפול בהשלכות המס של מענקים הוניים של מנהלים ועובדים במסגרת עסקאות רכישה, שינויי מבנה והתנהלות שוטפת מול קבוצת אופציות לעובדים ברשות המסים בישראל, להשגת אישורים מקדמיים שונים.