מלונאות ותיירות

מלונאות ותיירות

מחלקת המלונאות והתיירות במשרד מיתר היא המובילה בתחום זה בישראל ומעניקה שירותים משפטיים למספר רב של לקוחות ביניהם רשתות בתי מלון מקומיות ובינלאומיות, קבוצות נדל”ן, בעלי בתי מלון ומתקני אכסון מלונאי. למחלקה ניסיון עשיר גם בתחום ניהול המזון והמשקאות (בין היתר ליווי התקשרויות למיקור חוץ, זכיינות, ייעוץ ותפעול של מערכי מזון ומשקאות בבתי מלון, מסעדות וברים).

לצוות הייעודי העוסק בתחום זה במשרד, למעלה מ-30 שנות ניסיון במתן ליווי וייעוץ משפטי לחברות העוסקות במלונאות ותיירות והוא מספק ללקוחותיו שירות משפטי ייחודי לתחום הכולל הסכמי רכישה של בתי מלון, הסכמי ניהול מלונאיים, הסכמי שכירות ותפעול, הסכמי זיכיון ורישיון, הסכמי מאגר ו- leaseback, והסכמי אחזקה בבניינים עם שימוש מעורב של מלונאות בשילוב עם מגורים ו/או מסחר. בנוסף עוסק הצוות הייעודי בהסכמי מיקור חוץ (outsourcing) של מזון ומשקאות (F&B) עבור בתי מלון ובהסכמי הפעלה בתחום המסעדנות, הברים, אולמות האירועים ומיזמי האוכל.

ניסיון ארוך השנים של הצוות חיזק את המומחיות של עורכי הדין במחלקה בעבודתם מול הרשויות הרלוונטיות, לרבות משרד התיירות, רשויות הרישוי המקומיות, עיריות, רשות מקרקעי ישראל ורשויות תכנון ובניה שונות.

הייעוץ המשפטי ללקוחות המשרד בתחום התיירות והמלונאות כולל גם טיפול בכל ההיבטים והתחומים המשיקים כגון תכנון ובנייה, דיני עבודה, קניין רוחני ורישוי, הסכמים מסחריים והסכמי שיווק ותחזוקה ועוד.

ניסיון מייצג

 • ייצוג מודני ספא ריזורט בע”מ בקשר להסכם ניהול עם חברת מלונות דן בע”מ.
 • ייצג של חברת Golden Beach Company Limited (חברה ויאטנאמית) מקבוצת רדקו השקעות בע”מ, המקימה מלון ריזורט יוקרתי בן 213 חדרים ב- Nha Trang בויאטנאם בהתקשרות שלה בהסכם ניהול עם חברת Accor לניהול מלון ממותג Sofitel וטיפול בהתקשרות לניהול דירות בסמיכות למלון כ- Branded Residences.
 • ייצוג משפטי שוטף של קבוצת מלונות טמרס (מלונות Daniel ו- West).
 • טיפול בעסקת שכירות תפעול של אקרו תל אביב 1 בע”מ, שבת משה נכסים בע”מ ואת השוכרת- Elco Hospitality LP, בקשר עם מלון בן 180 חדרים במגדל אלפא במתחם חסן ערפה בתל אביב.
 • ייצוג חברת נגב וגליל בע”מ בהסכם ניהול עם חברת Six Senses (מותג יוקרה בינלאומי של מלונות ריזורט אקולוגיים וברי קיימא) בקשר למלון שחרות (מצפה שחרות בנגב) וכן טיפול משפטי שוטף בהליכי טרום הפתיחה והפתיחה של המלון.
 • ייצוג SWANDOR HOTEL MANAGEMENT LIMITED (חברה תורכית) בהסכם שכירות עם חברת לקסן ישראל בע”מ (מקבוצת ניצבא) לפיו לקסן תשכיר לחברת Swandor את מלון הנסיכה באילת לתקופה של 10 שנים וכן ליווי שוטף של חברת Swandor בקשר לפתיחת המלון ותפעולו.
 • ייצוג Intercontinental Hotels (מקבוצת IHG) בקשר להסכם ניהול מלונאי למלון אינטרקונטיננטל ירושלים ובקשר למערך הסכמים מול בעלים ורוכשי דירות בפרויקט.
 • ייצוג חברת EASYMALON LTD בהסכם זיכיון והסכם בלעדיות עם easyHotel PLC לפתיחת בתי מלון של easyHotel בתל אביב.
 • ייצוג מלונות החוף הצפוני בע”מ בהסכם ניהול עם חברת אקור הצרפתית לניהול מלון של 260 חדרים תחת המותג Pullman במבשרת ציון.
 • ייצוג קבוצת דלק בעסקה מול מלונות פתאל בע”מ לפיה יוקם מלון בהרצליה פיתוח בבניין שבבעלות דלק אשר יופעל ע”י רשת מלונות פתאל.
 • ייצוג חברת ש. חסיד חברה לבנייה ויזמות בע”מ בהסכם ניהול עם חברת אקור הצרפתית לניהול מלון MGallery אותו מקימה החברה מול תיאטרון ירושלים וכן טיפול בהסכמי Branded Residences שיוקמו במסגרת המלון.