יפן

בשנים האחרונות חלה עלייה דרמטית ביחסי המסחר והכלכלה בין יפן לישראל, שכוללים השקעות בחברות היי-טק ישראליות, הקמת נציגויות ופעילות בישראל על ידי חברות יפניות גדולות וגידול ניכר בהיקף הייצוא והייבוא בין ישראל ליפן.

מיתר, כמשרד עורכי הדין הגדול והמוביל בישראל , הפך לשחקן פעיל בתחום זה. היכולות שלנו מצטרפות לשלושה עשורים של ניסיון מוכח בגישור על הפער הגיאוגרפי והתרבותי בין ישראל לאסיה. ניסיוננו הפרקטי ורשת הלקוחות הרחבה שלנו מאפשרים לנו לסייע לגופים יפניים המפתחים עסקים, או מעוניינים לפתח עסקים בישראל ולעזור להם להרחיב את קשריהם הכלכליים והמסחריים באזור.

רשימת העסקאות המוצלחות שלנו כוללת ייצוג משקיעים יפניים בהשקעות בחברות טכנולוגיה ישראליות, ברישום החברה היפנית הראשונה בבורסה לניירות ערך בתל-אביב ובהקמת קרנות השקעה ישראליות. כמו כן, ייצגנו ואנו מייצגים חברות ישראליות בעסקאות עם ישויות יפניות, לרבות השקעות, מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים והסכמים מסחריים אחרים.

על מנת להבטיח שלקוחותינו יקבלו את הסיוע המקצועי המקומי לו הם זקוקים, ייסדנו בשיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין מובילים ביפן. לאחרונה אף אירחנו עורך דין יפני ממשרד עורכי דין מוביל בטוקיו, לתקופת עבודה במשרדנו.

השותפים הפעילים בתחום זה:

עמיחי עורקבי הינו יועץ לפירמה ועומד בראש תחום ההגירה, הניידות הארגונית והרילוקיישן. לעמיחי מומחיות רבה בניהול משברים וענייני ציות. בנוסף, עמיחי משמש כיועץ המשפטי הבלעדי בישראל עבור ממשלת יפן, ומטפל במגוון רחב של נושאים הקשורים לחוק ולתקנות הישראליים. בעבר שימש עמיחי כיועץ בלשכת ראש הממשלה. לעמיחי ניסיון רב בתכנון ובניהול מו”מ בעסקאות בינלאומיות מורכבות, בעיקר באזור אסיה.

דנה יגור, שותפה במחלקת תאגידים וניירות ערך במשרד, מייצגת משקיעים יפניים בהשקעות ובעסקאות מסחריות עם חברות ישראליות, ובהקמת נציגויות בישראל. לדנה מומחיות בהיבטים המשפטיים של חוקי החדשנות הישראליים ובהעברת טכנולוגיות לתחומי שיפוט מחוץ לישראל- (ראה כאן מאמר שפורסם ביפנית בנושאים אלה).

דוד מירצ’ין, שותף העומד בראש מחלקת טכנולוגיה וקניין רוחני של מיתר. דוד מתמחה בהגנת נתונים ופרטיות, כמו גם בתחומי התוכנה, קוד פתוח, רישוי, סימני מסחר ועסקאות קניין רוחני. בעבר עבד דוד כעורך דין זר בטוקיו, במשרד Konaka, Toyama & Hosoya והוא מייעץ לגורמים יפניים בתחומי מומחיותו.

יואב נהיר, שותף במחלקת תאגידים וניירות ערך ובמחלקת נדל”ן, ייצג את המכון לחקר האינטרנט בע”מ, בהנפקה בישראל, רישום מניותיו בבורסה לניירות ערך בתל-אביב ועניינים שוטפים. בנוסף, יואב ייצג את המכון בהשקעות ובעסקאות מסחריות עם חברות ישראליות.

יואב שדה, שותף במחלקת תאגידים וניירות ערך, מייצג משקיעים יפניים בעסקאות השקעה בישראל. יואב מתמחה בעסקאות ובפרויקטים בינלאומיים, לרבות מיזוגים ורכישות, השקעות, מיזמים משותפים ומסחור של טכנולוגיות.

ניסיון מייצג

 • ליווי Topcon, יצרנית יפנית של ציוד אופטי לצרכי אופתלמולוגיה ומדידות הנסחרת בבורסת טוקיו, בקשר עם הסכמי רישוי עם חברה ישראלית.
 • ייצוג חברת IRI ברישום מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל אביב.
 • ייצוג  Altair Semiconductors ברכישתה על ידיSony Corporation .
 • ייעוץ לחברת Innovation Network Corporation of Japan בקשר עם הסכם להעברת עסקים.
 • ייצוג SoftBank, חברת אחזקות רב-לאומית יפנית, בסבב גיוס בסך 15 מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ הישראלית Dome9 Security.
 • ייצוג Mitsui & Co בקשר עם השקעה בחברה ישראלית והקמת מיזם משותף. השקעה זו היתה ייחודית משום שהיא בוצעה על ידי Mitsui יחד עם קבוצת השקעות סינית מובילה.
 • ייצוג Nichia (יצרנית יפנית גדולה) בהסכם רישוי טכנולוגיה עם הטכניון ובהקמת נציגות בישראל.
 • ליווי Recruit Holdings בהשקעות בחברות ישראליות בתחומי הרובוטיקה, האינטרנט של הדברים (IoT) והבינה המלאכותית.
 • סיוע לקבוצת SBI בהקמת קרן השקעות בישראל ובהשקעה בחברות הייטק.
 • ייצוג מפתחת ישראלית מובילה של מערכות להפקת חשבוניות בהסכם מסחרי עם חברת Vodafone Japan.
 • ייצוג Olympus Corporation בהשקעות במספר חברות הייטק ישראליות.
 • ייצוג חברת Fujifilm בהשקעות בחברות הייטק ישראליות שונות.
 • ייצוג Stratasys, חברה מובילה בטכנולוגית תלת-ממד, בהסכמים מסחריים שונים בשוק היפני.
 • ייצוג Neuroderm, חברת תרופות ישראלית הנסחרת בנאסד”ק, במיזוג משולש הופכי עם Mitsubishi Tanabe Pharma Corp, חברת תרופות יפנית הנסחרת בבורסה של טוקיו.
 • ייצוג ISUZU Motors בתובענה ייצוגית שהוגשה בישראל נגד איסוזו והמפיץ הישראלי שלה בנוגע לליקויים בייצור.
 • ייצוג גופים יפניים, לרבות (Tokyo Electron (TEL, בהשגת אשרות ישראליות.

שותפים בתחום עיסוק זה: