סייבר

משרד מיתר מוכר כמשרד עורכי דין מוביל בתחום אבטחת הסייבר. למיתר יכולת ייחודית לסייע הן לתאגידים מסחריים והן ללקוחות ממשלתיים בהתגברות על אתגרי סייבר עסקיים ומשפטיים, הודות להבנה מעמיקה של איומי האבטחה הממשיים לתשתיות טכנולוגיית מידע והפתרונות הרגולטוריים המורכבים שפותחו על ידי ממשלות. בנוסף, ישראל היא אחת ממרכזי המו”פ המובילים בעולם לטכנולוגיות סייבר חדשניות, ולמיתר ניסיון רב בייצוג שחקנים מובילים בתחום.

לקבוצת אבטחת הסייבר במיתר יש ניסיון בעבודה מול רשויות ממשלתיות מקומיות וזרות המעורבות בתחום. אנו מלווים לקוחות ממגוון רחב של תעשיות בהתמודדות עם אתגרי אבטחת סייבר, לרבות שירותים פיננסיים, שירותי בריאות, אנרגיה, תקשורת, אינטרנט וחברות קבלניות הרשומות במאגר הקבלנים הממשלתי. שירותים אלה כוללים ייעוץ בנושא ציות לחוקים ולתקנות מקומיים ובינלאומיים, הטמעת אמצעי אבטחת סייבר ומערכות להקטנת סיכונים, תגובה לאירועי סייבר (incident response), יישוב סכסוכים והתערבות עסקית אסטרטגית וטקטית מול איומי סייבר.

המשרד מייצג מגוון רחב של חברות בתחום אבטחת הסייבר, החל מקרנות הון סיכון ועד לחברות שצמחו מתוך יחידת 8200, חברות אבטחת סייבר התקפיות והגנתיות, וחברות היי-טק ישראליות רבות. לחברות אלו מגוון רחב של תחומי מומחיות, כולל כלי רכב, זיהוי הונאה, הערכת איומים, הגנה מפני איומים בתחום המובייל, אבטחת אינטרנט, יישומי ענן, הצפנה, ניהול זהות וגישה, תקשורת מאובטחת ועוד.

בהיבט הרגולטורי, אנו מציעים שירותים ייעודיים הכוללים ייעוץ וליווי בתחום הרישיונות לייצוא ביטחוני ולאמצעי הצפנה.

עו”ד יובל ששון עומד בראש קבוצת אבטחת הסייבר במשרד. הוא מרצה ופרשן מבוקש בנושאים משפטיים ומסחריים הנוגעים לסייבר, תעשיות ביטחוניות ובטחון פנים. כסגן לשעבר לפרקליט המדינה, ליובל ניסיון רב בטיפול בתיקים בולטים בנושאים ביטחוניים רגישים.

אבטחת נתונים ופרטיות

בעידן בו יש יותר ויותר חברות אשר מעבירות את הנתונים שלהן לענן, שימוש מוגבר בטלפונים חכמים, חפצים חכמים (“האינטרנט של הדברים”) ואפליקציות, שימוש בערך של מידע אישי, לדוגמה על ידי אתרי מדיה חברתית, והגברת רגולציה בתחום אבטחת הנתונים, לרבות החלת ה-GDPR (רגולציית ההגנה על הפרטיות) עם השפעתה האקסטרה-טריטוריאלית, הפך ניהול המידע האישי לאתגר מרכזי עבור חברות. בפרט, רוב החברות נדרשות לציית לחוקים שונים במספר תחומי שיפוט, וחשופות לקנסות משמעותיים ופעולות אכיפה במקרה של אי ציות.

קבוצת אבטחת הנתונים של מיתר מספקת באופן שוטף פתרונות יצירתיים ומעשיים ללקוחות בארץ ובחו”ל. השירותים שלנו כוללים הערכת ציות בכל הקשור לפרטיות (כולל ציות ל-GDPR), ביקורת הגנת נתונים, עריכת הסכמי עיבוד נתונים וניהול משא ומתן, הכנה ויישום של מדיניות הפרטיות של אתרים ואפליקציות, הנחיות מעסיקים למעקב אחר הודעות דוא”ל של עובדים, ייעוץ בנוגע להעברת נתונים מחוץ לישראל, אישורי EU-US Privacy Shield, טיפול מול רגולטורים ובהליכי אכיפה, רישום מאגרי מידע בישראל, ייעוץ לספקי אתרי אינטרנט של מוצרי ושירותי איכון, ייעוץ לספקי שירותי זיהוי קולי, ייעוץ בנושא ארגון מחדש של חברות המציעות מוצרים ושירותים על מנת ליצור ציות לחוקים המקומיים, ונושאים הקשורים לפרטיות בהקשר של מיזוגים ורכישות ובדיקות נאותות אחרות.

עו”ד דוד מירצ’ין עומד בראש קבוצת אבטחת הנתונים במיתר. דוד הינו בעל ניסיון עשיר בייעוץ למגוון רחב של חברות בנושאי אבטחת נתונים ופרטיות, לרבות קבוצות פארמה, בנקים, ספקי תוכנה וחברות הזנק. הצוות ייחודי גם משום שהוא משלב מומחים בתחום אבטחת הנתונים בישראל, בארה”ב ובאירופה.